Követeljük a rendelet visszavonását! – Update: megjött a levelünkre a válasz

Levelet írtunk dr. Pintér Sándor miniszter és dr. Maruzsa Zoltán államtitkár részére, hogy a mobiltelefon használatának korlátozásáról szóló rendeletüket azonnal vonják vissza. Ezenkívül állásfoglalást kértünk tőlük arról, hogy a nagyétékű mobileszközök megőrzését illetően kit terhel anyagi felelősség. Videóban elmagyarázzuk azt is, hogy addig, amíg a rendelet hatályban van, mit lehet tenni annak érdekében, hogy ne boruljon fel teljesen az intézményi rend egy átgondolatlan szabályozás miatt.

Mi a helyzet és mit lehet tenni?

Ebben a videóban ezt magyarázzuk el (kattints a képre!)

Három kiegészítés, ami fontos:

1. A rendelet 5. §-a nem azt írja elő, hogy, hogy a tanévre történő engedélyezés azt jelentené, hogy tanítási év mínusz szünetek! A szünetekben történő mobilhasználatot tanítási évre szóló engedélyezéskor lehet helyben szabályozni.

2. A nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény 62. §-a tartalmazza a pedagógusok kötelességeit. Ebben sincs a tanulók tulajdonával kapcsolatos megőrzési és kártérítési kötelezettség, tehát ilyet senkinek nem lehet előírni. A többi munkakörrel sem függ össze egy ilyen kötelezettség, ezért ilyet előírni jogszerűen nem lehet.

3. Ki garantálja, hogy a mobilokon lévő személyes adatokhoz senki sem fér hozzá? (Telefonszámok, e-mail címek, banki adatok, bérlet, fényképek, videók, stb.)

Követeljük a rendelet hatályon kívül helyezését!

A PDSZ Országos Választmányának levele dr. Pintér Sándor miniszternek és dr. Maruzsa Zoltán államtitkárnak

Valljanak színt: kit terhel a megőrzési és kártérítési felelősség!

Amint megérkezik a válasz, közzétesszük.

Update: Maruzsa Zoltán államtitkár válaszlevele

Az alábbiakban közzétesszük Maruzsa Zoltán válaszlevelét, amelyben a jogi okfejtéssel nem értünk egyet, de olyan szempontból mindenképpen ajánljuk figyelmetekbe a választ, hogy abban olvasható, hogy a pedagógus nem vonható felelősségre a begyűjtött telefonokban esett kárért. A felelősség az intézményt, azaz a munkáltatót terheli: „A kárért az Nkt. 24. § (5) bekezdése és a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény (Ptk.) 6:540. § (1) bekezdése értelmében intézményi felelősség áll fent a tulajdonossal szemben.” Íme a teljes levél:

Fontos, hogy csatlakozz a PDSZ-hez!

MERT ÍGY TUDUNK KÉPVISELNI ÉS MEGVÉDENI. NE FELEDD: EGYÜTT ERŐSEBBEK VAGYUNK!

KATTINTS A PDSZ MEGÚJULT HONLAPJÁRA! Ha tagunk vagy, és még nem állítottál be rendszeres tagdíjátutalást, itt tudsz meg erről minden fontos információt:

Kattints ide!

Hasonló cikkek